Jubiler Bukowscy - PROMOCJA

W niedzielę 17 czerwca przy kolegiacie w Środzie odbył się II Jarmark Kulturowy Kół Gospodyń Wiejskich.

Półkolonie letnie Wyróżniony

W średzkim Ośrodku Kultury jak co roku zapowiadają się wspaniałe wakacje.

Nad Jeziorem Średzkim w minioną sobotę 16 czerwca odbył się coroczny Piknik Rodzinny PCK i HDK. Oprócz występów artystycznych, konkursów i innych atrakcji dla dzieci uhonorowano i nagrodzono wielu krwiodawców.

Podczas muzycznego spotkania w Ośrodku Kultury 15 czerwca wielu młodym wokalistom, a także zasiadających wśród publiczności rodziców, marzenia się spełniły.

Wraz z wiosennym rozkwitem pogody kwitnie także średzki Stary Rynek. Całkiem niedawno przybyło tam miejsc, w których można usiąść i cieszyć się słoneczną aurą. A kiedy już się usiądzie, warto się schłodzić, np. lodem lub deserem lodowym. Tylko co wybrać: „Bonano” czy „Lodziarzy”?

Na deski średzkiego Ośrodka Kultury zstąpił anielski zastęp! Nie miało to jednak nic wspólnego z boską interwencją, a nowym spektaklem Teatru Puenta. Grupa kierowana przez Ines Kaźmierczak przedstawiła bowiem średzkiej publiczności swoją wizję realizacji „Anielskiego zlecenia”.

W ostatnich latach zmienia się społeczne podejście do picia – nie pije się masowo, a smacznie i z umiarem. Na potrzebę różnorodnych smaków odpowiadają rzemieślnicze browary, jak choćby Gzub z Annopola. Z jednych z jego ojców założycieli, Wiktorem Staszewskim, rozmawiał Damian Maciesza.

W ubiegłym tygodniu podawaliśmy zarobki trzech „najbogatszych” radnych z każdej gminy. Dziś przedstawiamy dochody kierowników gminnych jednostek organizacyjnych. Jakie wynagrodzenia otrzymali za swoją pracę?