W czwartek 7 listopada w średzkim Ośrodku Kultury odbył kolejny już wernisaż z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W październiku na drogach powiatu funkcjonariusze średzkiej drogówki odnotowali łącznie 67 zdarzeń drogowych, w tym 8 wypadków drogowych, oraz 59 kolizji drogowych. W wypadkach tych 11 osób zostało rannych. Odnotowano również 1 wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym.

80 uczestników wzięło udział w XVI Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych, który odbył się w średzkim ośrodku kultury. Celem festiwalu było popularyzowanie wśród młodych wykonawców pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, wojennej czy powstańczej.

W piątek punktualnie o godz. 11:11 ponad 4 mln uczniów z 20 475 szkół w Polsce wspólnie zaśpiewało cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Podobnie było w Środzie. Co więcej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi stworzyli żywy obraz.

W tym roku pierwsza sobota po Zaduszkach przypadała 9 listopada. I tradycyjnie, właśnie w sobotni wieczór w rezerwacie archeologicznym w Gieczu już po raz 9. odbyły się "Dziady".

W poniedziałkowe południe w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 768-lecia nadania praw miejskich Kostrzynowi. Podczas posiedzenia Nagrodę „Rycerza Kostro” otrzymała Barbara Jaskóła, wieloletnia sekretarz gminy. Ponadto radni ustanowili rok 2020 - „Rokiem Ewarysta Estkowskiego na terenie Gminy Kostrzyn”.

Mieszkańcy gminy udowodnili, że niepodległość można świętować na różne sposoby.

Mieszkańcy gminy przez dwa dni świętowali 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczyste świętowanie rozpoczęło się w niedzielę 10 listopada. Wtedy to przyszedł czas na Marsz Niepodległości, który o 16.00 wyruszył sprzed siedziby Gminnego Ośrodka Kultury.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA