W Zespole Szkół Krzykosach odbył się coroczny bal gimnazjalny. W tym roku impreza była utrzymana w klimatach PRL-owskich.

Świetnie spisały się zawodniczki ze średzkiego LO podczas finału wojewódzkiego LZS w piłce siatkowej w Nietążkowie.

W związku z aktualizacją systemu ratownictwa medycznego przez wojewodów, z dniem 1 kwietnia 2019 roku w Polsce nastąpią zmiany. W nowym systemie w województwie wielkopolskim z dotychczasowych czterech dyspozytorni pozostaną dwie: Poznańska i Konińska. Zmianie ulegnie też liczba i rodzaj karetek: 4 zespoły typu S (z lekarzem) zmienią się w P (2 ratowników), a dodatkowo powstaną 2 zespoły P (w tym jeden 12-godzinny).

W walentynki odbył się balik karnawałowy zespołu dziecięcego Józefinki działającego przy parafii św. Józefa. Dzieci przebrały się m.in. za krakowianki, królewny, zwierzątka, jak i za postacie święte: Maryję i Józefa

W dni targowe trudno w Środzie znaleźć wolne miejsce parkingowe, szczególnie w centrum. Włodarze chcą zwalczyć ten problem rozszerzeniem strefy płatnego parkowania. Jednak kwestia opłat za pozostawienie samochodu w ostatnim czasie często poruszana jest również w związku z jednym z marketów w mieście.

Starosta Średzki Ernest Iwańczuk uhonorował wybitnych sportowców reprezentujących powiat średzki.

Prawdopodobnie w marcu odbędzie się dyskusja wśród miejskich radnych na temat dalszego funkcjonowania bezpłatnej komunikacji autobusowej na terenie gminy i powiatu.

Trwa remont krajowej „jedenastki” na odcinku pomiędzy Środą i Nowym Miastem. Po ubiegłorocznej wymianie nawierzchni, wykonawca przystąpił do drugiego etapu prac, czyli robót w okolicy pasa drogowego.

Kilka zmian nastąpiło w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie na stanowiskach kierowniczych. 1 stycznia powołano kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Wydziale Prewencji w Środzie.

W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje mówiące, że budowa wschodniej obwodnicy może zostać czasowo wstrzymana bądź opóźniona.

Via del Corrso - WIOSNA
S21 - Laweta