Po wyborach banery komitetów mogą przydać się w schronisku. Po wyborach banery komitetów mogą przydać się w schronisku.

Banery nie tylko na kampanię

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zazwyczaj mieszkańcy wypowiadają się dość negatywnie na temat porozwieszanych w mieście plakatów i banerów wyborczych. Twierdzą, że wiszą one często jeszcze miesiącami po zakończonych wyborach. Jak się okazuje, jest sposób na pozbycie się ich.

Pracownicy schroniska apelują o dostarczanie banerów właśnie do nich. Jest to bowiem bardzo dobry materiał, który nie przepuszcza wiatru. Takim plakatem można osłonić budy, wyłożyć klatki dla zwierząt, szczególnie, że zbliża się zima, czyli trudny czas dla bezdomniaków.
Warto przypomnieć, że jeżeli kandydaci zamieszczają swoje banery na terenie prywatnym, to nie mają granicznego terminu, kiedy muszą je usunąć po zakończeniu wyborów. Zgodnie z ordynacją wyborczą, komitety mają 30 dni na usunięcie swoich materiałów agitacyjnych z przestrzeni publicznej. Jeżeli tego nie zrobią, zostaną obciążone kosztami ich posprzątania.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Zmiany w pogodzie. Nie dajcie się zaskoczyć!
Koronawirus: Stan na dzień 9 sierpnia
Agresywne owady - zasady postępowania
Środa: Do kogo trafiły nakrętki z serc?
Środa: Brakuje już niewiele!