×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

W sobotę 17 listopada w Środzie w Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki przy ul. Sportowej nastąpiło oficjalne otwarcie lodowiska.

Miejsce zimowych zabaw na łyżwach mieści się w namiocie za budynkiem CSiR. Lodowisko o wymiarach 20x40 m, dając 800 metrów kwadratowych lodu, cieszy nie tylko najmłodszych , ale także starszych. Już podczas inauguracji otwarcia kilkanaście osób spróbowało swych sił. Ich zdaniem jeździ się dobrze i bezpiecznie, a dla początkujących są także pomocnicze pingwinki.
Woda schładzana agregatami do odpowiedniej temperatury daje możliwość zabawy na lodowisku do wczesnej wiosny, kiedy temperatura na dworze nie przekroczy +10 stopni Celsjusza.
Miłośnicy wyczynów na lodzie będą mięli więc wspaniałą zabawę przez najbliższe około cztery miesiące. Dla niewyposażonych czeka 25 par łyżew, które będzie można wypożyczyć. W poprzednich latach wylewana woda na Plantach, by przeszła w stan stały i powstało lodowisko, uzależniona była od ujemnej temperatury powietrza i zazwyczaj lodowy plac zbaw nie istniał zbyt długo, a bywały lata, że nie było go w ogóle.
Teraz średzianie i mieszkańcy powiatu mogą odwiedzać lodowisko codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 14:00-21:00. Warto też zauważyć, że aby korzystać z tego typu zadaszonego lodowiska oraz wypożyczalni łyżew, średzianie musieli w ubiegłych latach udawać się do Swarzędza lub Poznania.  

Przewiduje się godzinne sesje, między którymi będą krótkie przerwy na konserwację lodu. Koszt pobytu na lodowisku będzie niewielki. Za godzinę pobytu planuje się cenę od 3 zł do maksymalnie 14 zł (bilet rodzinny). Koszt uzależniony będzie od wieku uczestnika zabaw na lodzie oraz od dni roboczych i świąt. Prawdopodobnie dzieci do 12 roku życia będą mogły wejść w dni robocze bezpłatnie. Będzie także możliwość zakupu karnetu umożliwiającego 10 wejść. Dokładne koszty użytkowania lodowiska podamy, po otrzymaniu zatwierdzonego cennika.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.