×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Tak wygląda nowoczesny wodomierz z urządzeniem do zdalnego odczytu. Tak wygląda nowoczesny wodomierz z urządzeniem do zdalnego odczytu.

MPECWiK montuje nakładki czy oszuści znów atakują?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na wielu forach i grupach internetowych zrzeszających mieszkańców naszej gminy pojawił się temat montowania przez wodociągi nakładek na liczniki. Czy faktycznie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji w Środzie unowocześnia sprzęt i swoje działania, czy może oszuści, wykorzystując naiwność, chcą „naciągnąć” na coś mieszkańców?

Okazało się, że nie ma czego się obawiać. Sześć lat temu wdrożono w Środzie zdalny odczyt wodomierzy za pomocą GSM. Aktualnie pracownicy spółki montują kolejne unowocześnienia w działaniu sieci – specjalne nakładki na wodomierze. Dzięki nim odczytu licznika nie dokonuje inkasent, lecz samo urządzenie w sposób zdalny, bez konieczności wchodzenia do domu obcej osoby. Jan Buczkowski, prezes MPECWiK, zaznacza, że u tych klientów, których wodomierze utraciły cechę legalizacyjną, montuje się nowy wodomierz w komplecie z nakładką do zdalnego odczytu. Można także zamówić usługę zdalnego odczytu podlicznika.

Jak odróżnić oszusta od pracownika spółki?
– Pracownicy wodociągów zaopatrzeni są w identyfikatory i imienne upoważnienia oraz nie pobierają opłat za wykonane czynności – podkreśla J. Buczkowski. Należy zatem pamiętać, że osoby domagające się pieniędzy za zamontowanie nakładki na licznik z pewnością próbują „naciągnąć” mieszkańców i nie pracują dla MPECWiK.
Wodociągi wprowadziły też system informacji SMS, za pomocą którego klienci spółki informowani są o wymianach wodomierzy.

Co to jest info-SMS?
System ten jest jednym z elementów komunikacji w ramach Planu Bezpieczeństwa Wody. Poprzez info-SMS klienci powiadamiani są też o dłuższych przerwach w dostawie wody (przerwy powyżej 6 godzin), jak również o ewentualnym pogorszeniu jakości wody. Obecnie z usługi info-SMS korzysta ponad 3700 klientów. Ponadto o pracach na sieci i zamknięciach wody spółka informuje wszystkich mieszkańców na stronie www.wodociagi-sroda.pl oraz na Facebooku: @sredzkiewodociagi.

Mniej „papierologii”
MPECWiK zachęca również do korzystania z usługi e-Faktura, która w połączeniu ze zdalnym odczytem wodomierza powoduje, że klienci otrzymują fakturę zaraz po jej wystawieniu, co znacząco wpływa na planowanie wydatków oraz eliminuje ewentualne opóźnienia w płatnościach. Zaletą usługi e-Faktura jest brak konieczności gromadzenia w domu dokumentów oraz marnowania papieru. Jest to nowa usługa, jednak korzysta z niej już ponad 600 mieszkańców. Aby do nich dołączyć, wystarczy wypełnić i podpisać formularz dostępny na stronie spółki w zakładce „Strefa Klienta”, a następnie przekazać go inkasentowi lub dostarczyć do siedziby MPECWiK.

To nie koniec nowości
Nowoczesne usługi są efektem wdrażania nowego systemu komputerowego, który ma na celu usprawnienie i ułatwienie obsługi klienta. E-Klient umożliwia dostęp do danych dotyczących zużycia wody oraz należności przez 24 godziny na dobę.
– W niedalekiej przyszłości zostanie uruchomiony również e-BOK, czyli Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, gdzie klient będzie mógł zdalnie załatwić niektóre sprawy, a także umówić się na spotkanie z kompetentnym pracownikiem w interesującym go temacie – zdradza plany wodociągów Jan Buczkowski.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.