×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Na Topolskiej pojawią się zabudowania Na Topolskiej pojawią się zabudowania

Przymiarki do nowego osiedla

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W najbliższych latach będą mogły pojawić się zabudowania przy ul. Topolskiej. Umożliwi to obecnie opracowywany plan zagospodarowania przestrzennego.

Procedura opracowania planu została rozpoczęta na podstawie uchwały podjętej 19 grudnia przez Radę Miejską.

– W związku z intensywnym rozwojem północnej części Środy i powstawaniem nowej zabudowy mieszkaniowej, pojawiła się konieczność zagospodarowania dużego kompleksu terenu, który w sposób przemyślany i racjonalny zostanie zaplanowany w formie aktu prawa miejscowego, jakim jest plan miejscowy – informuje burmistrz Piotr Mieloch.

Jak dodaje włodarz, celem opracowania planu przy ul. Topolskiej w Środzie jest przede wszystkim przeznaczenie gruntów na tereny z wiodącą funkcją mieszkaniową oraz tereny zieleni ochronnej. Warto też dodać, że w obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Środa jest to teren z wiodącą funkcją mieszkaniową, natomiast zieleń ochronna na obszarze wymaga kompleksowego opracowania przestrzennego.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.