Denis Urubko będzie gwiazdą kolejnego Festiwalu Podróżniczego. Denis Urubko będzie gwiazdą kolejnego Festiwalu Podróżniczego.

Kolejne święto podróży w Środzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już za nieco ponad miesiąc w Środzie odbędzie się 6. edycja Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika „Bez Granic”. Kto tym razem opowie o ciekawych zakątkach Ziemi i swoich przygodach podczas dalekich wypraw?

Festiwal rozpocznie się 1 czerwca w Ośrodku Kultury. Od godz. 13:00 zobaczyć będzie można prezentacje konkursowe. Tuż po godz. 16:00 na scenie pojawi się Łukasz Supergan, który opowie o „Szlakach Abrahama”. Następnie o godz. 17:10 Aleksandra Świstow przybliży przybyłym Birmę, a o godz. 18:15 „Z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż na Alaskę” przeprowadzi nas Michał Woroch - podróżnik, fotograf i prelegent. Na koniec dnia o godz. 19:30 wystąpi gwiazda festiwalu – Denis Urubko.
Ten rosyjski himalaista i instruktor wspinaczki oraz były żołnierz armii Kazachstanu jest piętnastym człowiekiem w historii, który zdobył wszystkie 14 ośmiotysięczników świata – tak zwaną Koronę Himalajów i Karakorum.
Organizatorzy Festiwalu Podróżniczego podkreślają, że prezentacje podróżnicze oraz warsztaty pozwolą przybyłym odkryć piękno i niezwykłość świata oraz różnorodność kultur. Lecz w związku z otrzymaniem niewystarczająco dużej dotacji potrzebują wsparcia mieszkańców, by festiwal się odbył. Stworzyli więc zbiórkę pieniędzy na stronie zrzutka.pl na kwotę 1500 zł, gdzie można wpłacać swoje datki.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA