Dom rodziny z Kijewa spalił się doszczętnie 16 kwietnia. Dom rodziny z Kijewa spalił się doszczętnie 16 kwietnia. fot. OSP Brodowo

Apel o pomoc dla pogorzelców

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W połowie kwietnia dach nad głową utraciła ośmioosobowa rodzina z Kijewa. Ich dom doszczętnie zniszczył ogień. Teraz pogorzelcy potrzebują zarówno ubrań oraz przedmiotów codziennego użytku, jak i pieniędzy na odbudowę mieszkania.

W pożarze domu jednorodzinnego w Kijewie 16 kwietnia, który spowodowany był zwarciem instalacji elektrycznej, na szczęście nikt nie ucierpiał. Całej rodzinie udało się wydostać z płonącego budynku, jednak 8 osób straciło cały dobytek i pozostało bez środków do życia. Rodzina wymaga pomocy w odbudowie swojego mieszkania. Na ten cel potrzebne są spore nakłady finansowe. Gmina niezwłocznie po zdarzeniu udzieliła pogorzelcom wsparcia ze środków własnych, jednakże potrzeby są dużo większe. Dlatego zostało utworzone konto Stowarzyszenia ERIPIO, działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Środzie, na które można wpłacać pieniądze. Zbiórka prowadzona będzie do 31 maja br.
Nr konta: 83 9085 0002 0000 0003 5770 0003, z dopiskiem „Pożar w Kijewie”.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.