Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ramach obchodów 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża średzki PCK, wraz z gminą Środa, 12 maja o godz. 12:00 zapraszają na „Festyn Rodzinny” na miejskim targowisku.

"W stulecie istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża – Święto ulicy Czerwonego Krzyża oraz promocja zdrowego stylu życia” to tytuł projektu organizacji pozarządowej, który PCK wraz z gminą realizuje już od 1 kwietnia. Jednakże głównym etapem jego realizacji jest „Święto ulicy Czerwonego Krzyża”, które zaplanowano na 12 maja na targowisku miejskim przy tej ulicy.
Podczas imprezy odbędą się mistrzostwa Środy w udzielaniu pierwszej pomocy dla różnych grup wiekowych, które będą eliminacjami do mistrzostw ogólnopolskich, a które poprowadzi Roman Deiksler i Przemysław Pawęzowski. W eliminacjach praktycznych na fantomach udział wezmą szkolne zespoły trzyosobowe. Organizatorzy zapraszają: „przyjdź, kibicuj lub weź udział w kategorii OPEN”.
Na przybyłych czekać będą liczne atrakcje. Dla najmłodszych dmuchane zamki, malowanie twarzy, konkursy artystyczne wraz z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 3, zabawy z animatorami, występy młodzieży oraz dzieci z Przedszkola ZOO o godz. 13:00. Jubileuszowy czas umili także koncert Kapeli Średzioki o godz. 15:00.
Podczas urodzinowego „Festynu Rodzinnego” będą czynne stoiska Fundacji DKMS, Amazonek średzkich, szpitala średzkiego z badaniami i stoiska banków, które działają przy tej ulicy (m.in. BGŻ, SKOK F. Stefczyk).
Dla wszystkich chętnych będzie także darmowy poczęstunek - grochówka i kiełbaska.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął Głos Powiatu Średzkiego.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.