Wydrukuj tę stronę
Jędrzej Józefowicz opowiada podczas krótkiego filmiku na stronie polakpotrafi.pl o swojej planowanej wyprawie.  Jędrzej Józefowicz opowiada podczas krótkiego filmiku na stronie polakpotrafi.pl o swojej planowanej wyprawie.

Pieszo z Polski do Rzymu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzianin Jędrzej Józefowicz dobrze znany jest wszystkim mieszkańcom z zamiłowania do podróży. Na swoim koncie ma już m.in. 1015-kilometrową pieszą wyprawę szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela i Cabo Fisterra. Teraz zbiera fundusze na równie daleką kolejną wycieczkę.

W lipcu Jędrzej wyrusza pieszo ze Środy do Rzymu. W planach ma m.in przejście włoskiego etapu szlaku Via Francigena - jednego z największych europejskich szlaków pielgrzymkowych. Projekt wyprawy wysłał do portalu polakpotrafi.pl i udało mu się uzyskać jego akceptację. Już od ponad dwóch tygodni pomysł podróży średzianina widoczny jest na portalu, dzięki któremu może zbierać środki finansowe, w zamian za nagrody, które przygotuje dla każdego, kto wesprze jego wyprawę.
„Mój projekt to spełnienie marzenia. Poprzez jego realizację, chcę pokazać wszystkim marzycielom, że warto dążyć do zrealizowania swoich pragnień i pokonywania własnych barier, które często są przyczyną obawy, strachu i, w wielu przypadkach, niezrealizowania tego, o czym marzyliśmy” - tłumaczy powody zorganizowania wyprawy Jędrzej, członek Klubu Szalonego Podróżnika, a także organizator I Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
W 2017 r. wraz z przyjaciółmi przeszedł 1015 km szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela i Cabo Fisterra. Wyprawa ta zapoczątkowała fascynację średzianina szlakami długodystansowymi. Teraz planuje kolejną wędrówkę - szczegółową trasę oraz miejsca, w których będzie nocować. Trasa wiodła będzie przez: Czechy, Niemcy, Austrię, następnie przez północne Włochy, by dalej z Przełęczy św. Bernarda udać się na południe w stronę Rzymu. Czas wędrówki szacuje na około 2 miesiące.
„Przede mną dwumiesięczna wędrówka, na którą odkładam fundusze, ale wiem, że ciężko będzie uzbierać mi całość, dlatego po raz pierwszy proszę o wsparcie” - pisze Jędrzej na portalu polakpotrafi.pl.
Jak mówi, za otrzymane pieniądze będzie mógł kupić m.in drugą parę butów, lepszy śpiwór, a także przeznaczyć resztę funduszy na potrzeby codziennego użytku oraz na nieprzewidziane sytuacje, które mogą się wydarzyć. Jeśli natomiast uda mu się uzbierać środki większe niż 100% potrzebnych, wtedy przeznaczy je na lepszy sprzęt do nagrywania i fotografowania, którym zrelacjonuje swoją podróż. Kolejne nadwyżki średzianin przekaże na cele charytatywne.
Każda osoba, która wesprze wędrówkę młodego podróżnika, może liczyć na jego wdzięczność i małą niespodziankę. Wśród wszystkich podarunków znajdą się m.in.: włoskie wino, makaron i przyprawy, pocztówki z dedykacją i magnesy, podziękowania podczas wystąpień publicznych oraz na social mediach i specjalne zaproszenie na Zaniemyski Dzień Podróżnika oraz kolacja z podróżnikami po jego zakończeniu.
Przypomnijmy, że Jędrzeja Józefowicza można wspierać, nawet małą kwotą, poprzez stronę internetową: polakpotrafi.pl/projekt/pieszo-z-polski-do-rzymu. Aktualnie, z 3 tys. zł potrzebnych, średzianin zebrał już ponad połowę czyli 1730 zł. Do końca zbiórki pozostało 27 dni.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl