Nieprzyjemny zapach w rejonie ul. Niedziałkowskiego pochodzi z wód z transportu buraków w Cukrowni. Nieprzyjemny zapach w rejonie ul. Niedziałkowskiego pochodzi z wód z transportu buraków w Cukrowni.

Co tak śmierdzi?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Co roku, w okresie prac polowych, mieszkańcy Środy muszą się zmagać z nieprzyjemnymi zapachami w mieście. Zwykle, po kilku dniach, ustępowały, a życie wracało do normy. Czy ponownie czujemy nawóz z pól?

Od kilku tygodni smród jest wyczuwalny w okolicach ul. Niedziałkowskiego, Berwińskiego i Dworcowej. Skąd pochodzi?
Mieszkańcy narzekający na niemiły zapach twierdzą, że może pochodzić on z pobliskiej Cukrowni. Sami przedstawiciele Pfeifer & Langen Polska S.A. potwierdzają, że rzeczywiście przykry zapach pochodzi z ich zakładu. - Jest on spowodowany wyjątkowymi trudnościami w czasie ostatniej kampanii, która w związku z rozbudową zakładu i trudnymi warunkami przerobu, była jedną z najcięższych w historii Cukrowni Środa – tłumaczy Maciej Braciszewski, pełnomocnik Zarządu ds. Projektów.
Dodaje jednak, że podjęto już szereg działań, które mają na celu uporanie się z problemem, który dotyczy w głównej mierze magazynowania na terenie zakładu wód pochodzących z transportu buraków. - Stosujemy biopreparaty, których zadaniem jest likwidacja przykrych związków zapachowych. Wyrażamy ubolewanie, że nasz zakład stał się przyczyną dyskomfortu, ale pragniemy zapewnić ze robimy wszystko co możliwe, by szybko uporać się z problemem i nie dopuścić do jego powtórzenia – zapewnia M. Braciszewski.
Wydział Środowiska w Starostwie Powiatowym potwierdza, że wszystkie działania prowadzone przez Cukrownię są zgodne z prawem i nie wpływają negatywnie na środowisko. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że nieprzyjemny zapach szybko przestanie dokuczać mieszkańcom ulicy Niedziałkowskiego.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.