Wydrukuj tę stronę
W przypadku otrzymania mandatu, można odwołać się od niego w firmie APCOA. W przypadku otrzymania mandatu, można odwołać się od niego w firmie APCOA.

Powracający problem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wśród średzian wywiązała się burzliwa dyskusja na temat już wcześniej poruszany, a mianowicie płatnego parkingu przy markecie Netto w Środzie. Pojawiły się bowiem sytuacje, w których mieszkańcom wypisywano mandaty, pomimo spełnienia wszystkich warunków wymaganych w regulaminie miejsca.

Jak pisaliśmy kilka miesięcy temu, właściciel sklepu wprowadził system „biletowania” kierowców, którzy chcą pozostawić swoje auto na tamtejszym parkingu. Klienci korzystający z usług Netto mogą korzystać z bezpłatnego pozostawienia swojego pojazdu przed marketem na 45 minut jedynie, w przypadku gdy pobiorą bilet z pobliskiego parkometru i umieszczą go za przednią szybą samochodu. W innym przypadku mogą spodziewać się otrzymania mandatu.
W ostatnich dniach jednak pojawiły się opinie mieszkańców Środy, że otrzymali oni karę pomimo spełnienia tych warunków. „Mając aktualny bilet za szybą auta, dostałam mandat za jego brak. Myślałam, że to żart, jednak pan kontrolujący, do którego podeszłam, kazał mi pisać odwołanie, gdyż pomylił się i nie zauważył kwitka” - informuje na swoim profilu społecznościowym średzianka.
W komentarza odezwali się inni mieszkańcy, również korzystający z owego parkingu. Potwierdzają, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, a wręcz powtarzają się one notorycznie. Co prawda przyznają, że po skierowaniu do firmy odwołania kara faktycznie zostaje cofnięta, ale nerwy, jakie towarzyszą pomyłkom są wielkie. Dlaczego tak się dzieje?
Kierownictwo sklepu Netto przekazało już zewnętrznej firmie APCOA obsługującej parking owe problemy. Sam market jednak nie ponosi odpowiedzialności za pracowników parkingu. Należy też zaznaczyć, że personel sklepu nie odpowiada za wystawione mandaty oraz odwołania, dlatego kierowanie jakichkolwiek pretensji czy uwag w ich kierunku jest bezzasadna i bezsensowna.
GPŚ skierowało również zapytanie do firmy APCOA o wyjaśnienie sytuacji i zaistniałych pomyłek, jednak do dnia publikowania artykułu, nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl