Nowy cmentarz miałby się znaleźć na tym terenie tuż przy drodze wylotowej ze Środy. Nowy cmentarz miałby się znaleźć na tym terenie tuż przy drodze wylotowej ze Środy.

Nowy cmentarz na Źrenicy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kończą się miejsca pochówku na średzkim cmentarzu przy ul. Nekielskiej. Jedną z rozważanych lokalizacji nowej nekropolii jest teren zwany Źrenicą przy ul. Harcerskiej.

W lutym informowaliśmy w naszym tygodniku o tym, że za kilka lat może pojawić się problem związany z pochówkiem zmarłych. Problem będzie narastał w kolejnych latach, dlatego władze miasta postanowiły już działać w tym temacie i szukać dogodnej lokalizacji dla nowego cmentarza. Obecnie jednym z rozważanych terenów na budowę nowej nekropolii jest obszar tzw. Źrenicy położonej w pobliżu ul. Harcerskiej, przy wyjeździe ze Środy.

- Właścicielem terenu jest Fundacja Zakłady Kórnickie. Biorąc pod uwagę walory krajobrazowe i usytuowanie terenu w granicach miasta oraz z drugiej strony odległość od zabudowań i dobry dojazd, byłaby to dobra lokalizacja. Jesteśmy po wstępnych rozmowach z Fundacją i czekamy na odpowiedź w tej sprawie. Od tego uzależniona jest dalsza ścieżka postępowania – poinformował burmistrz Piotr Mieloch.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.