Wydrukuj tę stronę
Strefą płatnego parkowania zostaną też objęte ulice w pobliżu Starego Rynku. Strefą płatnego parkowania zostaną też objęte ulice w pobliżu Starego Rynku.

Strefa już od czerwca?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powraca temat strefy płatnego parkowania, która ma pojawić się w centrum Środy. Wiele jednak wskazuje na to, że w początkowym etapie jej działania nie będą pobierane opłaty.

Na poprzedniej sesji Rady Miejskiej, burmistrz Piotr Mieloch stwierdził, że pierwszy etap funkcjonowania strefy nie będzie wiązał się z pobieraniem opłat. - Termin jej wprowadzenia będzie poprzedzony okresem przejściowym. W tym czasie nie będą pobierane opłaty. Mieszkańcy muszą mieć czas na zapoznanie się z zasadami funkcjonowania strefy – poinformował włodarz.

Nie jest wykluczone, że funkcjonowanie strefy na takich zasadach rozpocznie się już w czerwcu, jednak nie jest to jeszcze przesądzone. Trwają obecnie prace nad regulaminem i organizacją ruchu, które już wkrótce mają zostać ujawnione. Swoim zasięgiem strefa obejmie ulice wokół Starego Rynku, a także przyległe, m.in. Dąbrowskiego, Inwalidów Wojennych, Czerwonego Krzyża i plac Armii Poznań. Strefa prawdopodobnie będzie funkcjonowała od poniedziałku do piątku.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.