25-latek wraz ze skradzionym komputerem ukrywał się w zbożu. 25-latek wraz ze skradzionym komputerem ukrywał się w zbożu. Fot. Policja Środa Wlkp.

Środa: Okradł swojego brata, ukrywał się w zbożu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci zatrzymali 25-letniego średzianina, który włamał się do domu swojego brata i ukradł komputery. Sprawca ukrywał się wraz ze skradzionym mieniem na jednym z pól przy wjeździe do miasta. Złodziej buszujący w zbożu może pójść za kratki nawet na 10 lat.

W miniony poniedziałek, 8 lipca oficer dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu w Środzie Wielkopolskiej. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zauważyli, że ktoś wybił szybę i z wnętrza domu skradł sprzęt komputerowy.

– Śledczy zabezpieczyli ślady związane z przestępstwem i przesłuchali pokrzywdzonych. Okradzeni kierowali podejrzenia pod adresem brata. Poza zabezpieczonymi śladami wskazującymi, że rzeczywiście brat dokonał tego przestępstwa, funkcjonariusze odnaleźli również skradzione komputery. Rodzinny przestępca ukrył je na jednym z pól przy wjeździe do miasta. Wykorzystał rosnące tam wysokie zboże, by w nim skryć skradzione przedmioty do czasu aż sprawa przycichnie – wyjaśnia asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

Skradziony sprzęt o wartości ponad 6 tysięcy złotych trafił już do właściciela. Policjanci potwierdzają, że zdarzają się przestępstwa rodzinne.

– W policyjnych kartotekach zdarzają się sprawy kradzieży na szkodę kogoś z rodziny, ale są to sprawy dość rzadkie. Jak pokazuje życie i najbliższych osób nie można wykluczać z kręgu podejrzanych. Za każdym razem jednak policjanci muszą zebrać niezbite dowody winy – zaznacza Edyta Kwietniewska ze średzkiej policji.

25-latek trafił już do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara od roku do 10 lat więzienia. O jego losie zdecyduje sąd.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.