Policjanci rozpoczęli wzmożone kontrole prędkości przy ul. Strzeleckiej. Policjanci rozpoczęli wzmożone kontrole prędkości przy ul. Strzeleckiej.

Środa: Ulica Strzelecka pod radarowym ostrzałem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci w ostatnich dniach weryfikowali sygnały mieszkańców dotyczące zachowań kierowców w rejonie ulicy Strzeleckiej w Środzie. Za jazdę w mieście z nadmierną prędkością ukarano kilkunastu kierowców, a dwóm za jazdę ponad setką – zatrzymano prawo jazdy. Stróże prawa podkreślają, że kontrole radarowe będą nadal prowadzone w tym rejonie miasta. Liczba wypadków wciąż rośnie, prym nadal wiedzie nadmierna prędkość.

W ostatnim czasie do średzkiej policji trafiało wiele sygnał od mieszkańców. Obywatele skarżyli się na kierowców, którzy wjeżdżając do Środy na liczniku mają sporo za dużo. Mimo, że są już w terenie zabudowanym jadą kilkadziesiąt kilometrów ponad normę – wskazywali średzianie. Zgłoszenia te wzięli pod uwagę policjanci ruchu drogowego.

- Funkcjonariusze w ostatnich dniach wyznaczyli na ulicy Strzeleckiej punkt pomiaru radarowego. Cztery dni pracy potwierdziły zgłaszane sytuacje. Kierowcy nie bacząc na obszar zabudowany mkną z prędkością o wiele za dużą. W te kilka dni ukarano 13 kierowców – wszystkich za nadmierną prędkość. Wśród nich było dwóch niechlubnych rekordzistów, którzy jechali tam ponad setką. 8 lipca 2019 r. kierowca renault clio jechał tam z prędkości 102 km/h. 29 latek stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. 10 lipca br. podobne sankcje spotkały 27-letniego mieszkańca powiatu wrzesińskiego. Mężczyzna zamiast maksymalnie 50 km/h miał na liczniku 105 km/h - informuje Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowa średzkiej policji.

Kierownik Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego średzkiej komendy asp. sztab. Sławomir Florczak zwraca uwagę na przyczynę wypadków. Od lat w tym temacie przoduje nadmierna prędkość. Tym bardziej może być ona groźna w terenie zabudowanym, bo właśnie w tam jest największy ruch pieszych, rowerzystów, osób uprawiających różne sporty. Tu kierowca musi bezwzględnie zwolnić, dlatego będziemy restrykcyjni wobec kierowców łamiących prawo- podkreśla aspirant. Wszystko po to, by na drogach naszego powiatu było bezpiecznie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.