Koszuty: Przewrócona cysterna blokowała jedenastkę

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Zderzenie cysterny z samochodem osobowym spowodowało spore utrudnienia na krajowej jedenastce. Droga była zablokowana przez kilka kolejnych godzin.

Do wypadku doszło ok. godz. 11.30 w pobliżu zjazdu z drogi krajowej do miejscowości Koszuty. Zderzył się tam samochód osobowy marki toyota corolla z ciężarówką marki scania. W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległy też dwa inne pojazdy, volskwagen passat i volkswagen volvo. - Kierowcę i pasażerkę samochodu osobowego toyota corolla przewieziono do szpitali. Kierowca z uwagi na obrażenia ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informuje Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowa średzkiej policji.

Według nieoficjalnych informacji, prawdopodobnie kierowca toyoty corolli jadąc w kierunku Poznania zjechał na przeciwległy pas ruchu, a kierowca cysterny chcąc uniknąć zderzenia wjechał do rowu. Z naszych informacji wynika, że w ciężarówce przewożono produkty pochodzenia mlecznego. Nie doszło do wycieku substancji z pojazdu ciężarowego. Usunięcie pojazdu było konieczne przy pomocy specjalnego dźwigu. Z tego powodu DK 11 została odblokowana dopiero po 21.00.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.