Jedna z nowych kamer swoim zasięgiem będzie obejmować parking przy ul. Westerplatte. Jedna z nowych kamer swoim zasięgiem będzie obejmować parking przy ul. Westerplatte.

Środa: Wielki Brat widzi coraz więcej

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Rada miejska przeznaczyła 60 tys. zł  na rozbudowę monitoringu miejskiego. Nowe kamery pojawią się w Parku Łazienki koło skateparku, parkingu przy ul. Westerplatte i na Placu Powstańców Wielkopolskich.

- Chodzi nam o to, aby obraz z tych kamer był czytelny, żeby można było ustalić sprawców dewastacji terenu - mówił na sesji przewodniczący komisji infrastruktury, Jarosław Frach. - Ta inwestycje jest potrzebna, bo proces dewastacji i degradacji terenu wokół jeziora i Nowych Łazienek jest porażający - dodawał. Frach zaproponował, aby w przyszłorocznym budżecie także znalazły się pieniądze na monitoring miejski. - By system w pełni profesjonalnie zadziałał. Aby obraz z kamer pozwolił zweryfikować ludzi, którzy niszczą miasto. Ilość pogiętych znaków, wywróconych ławek i koszy na śmieci, jest porażająca. A my za to wszyscy musimy płacić - powtórzył.

Jak poinformował komendant straży miejskiej, Dariusz Czubaj, przy skateparku zamontowane będą dwie kamery umieszczone na maszcie. - Kamera na Placu Powstańców Wielkopolskich będzie monitorowała skwer w kierunku ul. Lipowej, gdzie powstanie tężnia. Tutaj wzrośnie koszt, bo musimy doprowadzić światłowód - dodał komendant. Kamera przy parkingu na ul. Westerplatte ma ustalić amatorów driftu.

W mieście znajduje się obecnie 51 kamer. Jak przyznał Czubaj, tylko 16 z nich to kamery cyfrowe, dające obraz wysokiej jakości. Dlatego konieczna jest sukcesywna wymiana sprzętu.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.