Pływalnia miejska będzie dostępna nie tylko dla średzian od 30 lipca Pływalnia miejska będzie dostępna nie tylko dla średzian od 30 lipca Fot. Pływalnia Miejska/ZGK

Środa: Od wtorku można korzystać z pływalni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wakacje Zakład Gospodarki Komunalnej wykorzystał do przeprowadzenia czyszczenia basenów na pływalni miejskiej. W trakcie przerwy technologicznej powstały nowe baseny do dezynfekcji stóp. Zamontowano również specjalne bramki do saun.

Od 14 lipca w związku z przerwą technologiczną nieczynny jest średzki basen kryty.

– Okres wakacyjny wykorzystujemy do przeglądów technicznych obiektu. Wypuszczamy wodę, czyścimy baseny, dno, malujemy tory i krzyże do nawrotów. Zlikwidowaliśmy stare brodziki, służące do dezynfekcji stóp. Były one wykonane z kwasowej stali, przez co część osób ślizgała się. Nowe, mniejsze brodziki będą wykonane z płytek antypoślizgowych – wyjaśnia Zbigniew Strugarek, kierownik średzkiej pływalni.

W ramach prac zamontowano nową bramkę do saun.
– Montujemy kołowrót wejścia do drugiej strefy – saun. Zdarzało się, że nieuczciwi ludzie wchodzili do saun, a nie płacili za korzystanie z nich. Często cztery osoby wchodziły na jedno konto – przyznaje Zbigniew Strugarek.

Pływalnia miejska będzie dostępna nie tylko dla średzian od 30 lipca. Za godzinę korzystania z basenu zapłacimy 9 złotych (bilety ulgowe 6,50 zł), a w weekendy 10 zł (ulgowo 7,50 zł). 10-minutowy pobyt w saunie kosztować nas  będzie 2,50 zł (za każdą kolejną minutę 25 gr). Rocznie ze średzkiego basenu korzysta 75 tysięcy osób.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

DominoFashion Grudzień
Reklama GPŚ BOCZNA