Minister zdrowia odznaczył średzkich krwiodawców: J. Chrzanowskiego, M. Kempę i P. Włodarczaka. Minister zdrowia odznaczył średzkich krwiodawców: J. Chrzanowskiego, M. Kempę i P. Włodarczaka.

Oddali ponad 800 litrów krwi!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzcy krwiodawcy oddali od 1 stycznia do 30 listopada aż 801,5 litrów krwi. Do uzyskania takiego wyniku przyczynił się m.in. stacjonarny punkt poboru krwi w średzkim szpitalu. Podczas piątkowego spotkania, oprócz przedstawienia statystyk, wielu krwiodawców zostało wyróżnionych i odznaczonych.

W piątek średzcy krwiodawcy świętowali Dzień Honorowego Krwiodawstwa PCK. Na początek dzieci z „Trójki” odśpiewały hymn PCK, a następnie prezes Bogusława Deiskler przedstawiła statystyki średzkich krwiodawców i przekazała życzenia od dyrektora Narodowego Centrum Krwi oraz ministra zdrowia. Później odbyła się dekoracja odznaczonych.

Minister nagrodził
Decyzją ministra zdrowia, Konstantego Radziwiłła, odznaki honorowe „za zasługi dla ochrony zdrowia” otrzymali Józef Chrzanowski, Mieczysław Kempa i Piotr Włodarczak.

Prezes PCK odznaczył
Decyzją prezesa PCK, Stanisława Kracika, odznakę honorową PCK I stopnia przyznano Bogusławie Deiksler, a odznakę honorową PCK IV stopnia otrzymali Krzysztof Błaszczyk i Arkadiusz Kąsowski.
Jednocześnie burmistrz Wojciech Ziętkowski i starosta Marcin Bednarz wręczyli B. Deiksler bukiet kwiatów, statuetkę z życzeniami i podziękowaniem za zaangażowanie w ideę honorowego krwiodawstwa oraz wyrazy uznania za dotychczasowe osiągnięcia i otrzymanie odznaki honorowej.
Następnie 27 krwiodawców uhonorowano odznakami Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi I, II i III stopnia.

Fundacja dziękowała
Po tej dekoracji przyszedł czas na wyróżnienie Michała Szafraniaka z Klubu HDK PCK OSP Zaniemyśl, który niedawno został dawcą szpiku. List gratulacyjny przekazały panie z Fundacji DKMS: Justyna Senk i Beata Daniłowicz, a upominek wręczyła prezes OR PCK, B. Deiksler.

Prezes Deiksler podziękowała na koniec wszystkim krwiodawcom, sponsorom akcji prowadzonych przez średzki PCK, osobom wspierającym zbiórki żywności oraz prezesom klubów HDK.
Spotkanie zakończyło się wzajemnym składaniem sobie życzeń z okazji zbliżających się świąt i nowego roku oraz poczęstunkiem.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Natom
Wyprzedaż butów...