Patryk Przygoda uległ w ubiegłym roku ciężkiemu wypadkowi Patryk Przygoda uległ w ubiegłym roku ciężkiemu wypadkowi Fot. arch. pryw.

Pławce: Będzie można pomóc poszkodowanemu Patrykowi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację 23-letniego Patryka Przygody z Pławiec (gm. Środa), który w ubiegłym roku doznał poważnego wypadku na drodze. W sobotę odbędzie się charytatywny piknik dla Patryka. Chętni będą mogli wziąć udział w biegu. Za ukończenie trasy firma Fludra za każdą osobę, która ukończy bieg wpłaci na kontro Patryka 5 złotych.

– Patryk nad ranem, kiedy było jesz-cze ciemno wyjechał do pracy. Nie spodziewał się niczego nieoczekiwanego. Kierowca tira, który jechał z naprzeciwka zaczął mu mrugać długimi światłami. Syn nie wiedział dlaczego, ale gdy zobaczył było już za późno. Długie światła ciężarówki oślepiły go chwilowo i nie zdążył zareagować na czas. W poprzek drogi stała naczepa tira, który wjeżdżał do pobliskiej firmy. Po drodze nie było żadnego oznaczenia, nikt nie kierował ruchem. Patryk wbił się z impetem w naczepę – pisze ojciec Patryka.

Życie Patryka było zagrożenie, a lekarze bardzo długo walczyli z ustabilizowaniem jego stanu. Teraz powoli wraca do zdrowia, jednak wymaga to stałej i długotrwałej rehabilitacji. Wszystkie rodzinne oszczędności zostały wydane, dlatego ojciec Patryka prosi o pomoc internautów. Patry-ka można wesprzeć wpłatą poprzez stronę: www.siepomaga.pl/patryk--przygoda.

W sobotę 17 sierpnia w Pławcach odbędzie się charytatywny piknik dla Patryka. Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w loterii fantowej, a zakupione cegiełki przeznaczone zostaną na rehabilitację. Dojdzie też do biegu, który rozpocznie się o godz. 16.00. Godzinę wcześniej na boisku szkolnym rozpoczną się zapisy. Dystans dla dzieci to 400 m, a dla dorosłych to 2,5 km. Firma Fludra za każdą osobę, która ukończy bieg wpłaci na konto Patryka 5 złotych.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.