Do aktów wandalizmu często dochodziło na ul. Dmowskiego Do aktów wandalizmu często dochodziło na ul. Dmowskiego Zakład Gospodarki Komunalnej

Środa: Tysiące stracone przez wandali

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakład Gospodarki Komunalnej podsumował straty dokonane przez wandali w okresie wakacyjnym. Koszt wszystkich napraw wyniósł kilkanaście tysięcy złotych.

Do najbardziej kosztownych napraw dochodziło w pobliżu Jeziora Średzkiego. Poważnie został zdewastowany nowy skatepark w nowym parku Łazienki przy ul. Dmowskiego. Były to m.in. uszkodzone deski w ławkach i kosz na śmieci, wyrwany stojak na rowery, złamany palik podtrzymujący młode drzewo i wyrwana ławka. Naprawa wyniosła 939 zł.

Uszkodzeniu uległa też bariera biało-czerwona na parkingu przy tamie na ul. Spacerowej (koszt naprawy wyniósł 450 zł). Nastąpiło też uszkodzenie blokady zjazdu na ścieżkę rowerową przy ul. Plażowej w Środzie (308,20 zł). Sporym wydatkiem była też naprawa zdewastowanych drzwi w damskiej toalecie nad jeziorem, a dokładnie przy Max Marinie (639 zł) i uszkodzonych skrzynek elektrycznych, dwóch w parku Łazienki i jednej nad jeziorem (1500 zł).

Dochodziło także do licznych dewastacji elementów placów zabaw nad jeziorem i w parku Łabędzie. Koszt tych napraw wyniósł łącznie 1916 zł. Największy koszt napraw dotyczył jednak przełomu lipca i sierpnia. Wtedy to weekend na terenie miasta dochodziło do licznych aktów wandalizmu w postaci uszkodzonych lub obalonych koszy na śmieci oraz pokrzywionych lub poobracanych znaków drogowych. Wszystkie naprawy zostały wykonane przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej, a ich łączny koszt wyniósł 12 tys. zł.

Po złączeniu tej kwoty z wcześniejszymi przykładami aktów wandalizmu uzbiera się kwota ponad 17 tys. zł. Tyle kosztowało usuwanie skutków ludzkiej bezmyślności z gminnego budżetu.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA