Kilkadziesiąt banerów opozycyjnych komitetów wyborczych zostało pociętych. Sprawą zajmue się policja Kilkadziesiąt banerów opozycyjnych komitetów wyborczych zostało pociętych. Sprawą zajmue się policja Fot. Tomasz Małecki

Środa: Brutalne barwy kampanii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kampania wyborcza w Środzie wkroczyła brutalna fazę. Kilkadziesiąt banerów opozycyjnych komitetów wyborczych zostało pociętych. Sprawą zajmuje się policja.

Na płocie terenu rekreacyjnego na roku ulic Topolowej i Strzeleckiej zawisło kilkadziesiąt banerów wyborczych. Najważniejszych komitetów wyborczych: Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy. Wszystkie banery opozycji zostały zniszczone. Przed wandalami uchowały się jedynie banery wicestarosty średzkiej Małgorzaty Wiśniewskiej-Zabłockiej oraz wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hofmana. To kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. „Łupem” przeciwników opozycji padły banery Pauliny HennigKloski i Tomasza Nowaka, kandydatów do Sejmu Koalicji Obywatelskiej oraz Pawła Arndta, który z Koalicji Obywatelskiej kandyduje do Senatu. Nie oszczędzono także wizerunku Tadeusza Tomaszewskiego z SLD Lewica.

Niszczenie banerów wyborczych jest niedopuszczalne, zaczyna się od cięcia plakatów a kończy na przemocy fizycznej. Pisanie przy tym „śmierć wrogom ojczyzny” jest to sianie nienawiści w najgorszym stylu znanym nam z faszystowskich Niemiec. Obywatele mają dość takich aktów agresji w polityce dlatego jedno z naszych haseł wyborczych brzmi: „współpraca a nie kłótnie”. Nie dam się chuliganom zastraszyć i nie dam się zniechęcić, każdy taki przejaw wandalizmu zgłaszam i będę zgłaszać na policję – komentuje sprawę posłanka z Gniezna. Jak się okazało posłanka nie musi składać zawiadomienia. Średzka komenda policji przyjęła takie zawiadomienie już 14 września.

– Zawiadomienie złożył przedstawicielka komitetu wyborczego Koalicja Obywatelska – mówi asp. Edyta Kwietniewska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. – Prowadzimy postępowanie w tej sprawie – dodaje.

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 109 par. 3 Kodeksu wyborczego „Materiały wyborcze podlegają ochronie prawnej”. Z kolei Kodeks Wykroczeń mówi wprost, że „kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową lub organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny”.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

DominoFashion Grudzień
Reklama GPŚ BOCZNA