Dzięki otrzymanym środkom od MEN w szkole znikną stare tablice na kredę, z których unosił się pył. Zastąpią je tablice mutlimedialne Dzięki otrzymanym środkom od MEN w szkole znikną stare tablice na kredę, z których unosił się pył. Zastąpią je tablice mutlimedialne Fot. Janusz Ludwiczak

Starkówiec Piątkowski: Jest kasa na wyposażenie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szkoła Podstawowa w Starkówcu Piątkowskim, w gminie Środa otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu do laboratoriów szkolnych i doposażenie pracowni tematycznych.

Dzięki pozyskanym środkom placówka ta będzie mogła zapewnić uczniom edukację opartą o eksperymenty, testy i doświadczenia.

– Otrzymaliśmy 75 tys. zł na wyposażenie czterech pracowni: biologicznej, fizycznej, chemicznej i geograficznej. Sale te wyposażymy w pomoce dydaktyczne, konieczne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych. I tak w części sal w końcu znikną stare tablice na kredę, z których unosił się pył, a wkroczy do nas XXI wiek, będą np. tablice multimedialne – mówi Jacek Majdański, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Starkówcu Piątkowskim.

Środki te Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże w ramach podziału 0,4 proc. rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2019. Dofinansowanie będzie realizowane bez wymaganego wkładu własnego ze strony szkoły i gminy.

► CZYTAJ TAKŻE: Uczniowie w mundurach legionistów

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA