Wydrukuj tę stronę
Środa: Usuwali banery wyborcze - szuka ich policja [FILM] Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej

Środa: Usuwali banery wyborcze - szuka ich policja [FILM]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzka policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy w nocy usuwali banery i plakaty wyborze w centrum miasta. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za zniszczenie materiałów wyborczych grozi mandat do 150 zł, kara grzywny do 5 tys. zł a nawet kara więzienia. W tym przypadku sprawcy mogą odpowiedzieć również za kradzież.

Do zdarzenia doszło 22 września. Całe zdarzenie zarejestrował uliczny monitoring.

– Dwóch mężczyzn usunęło cztery plakaty rozwieszone w Środzie. W rejonie ulicy 20 Października wizerunek sprawców zarejestrował monitoring. Policjanci prowadzący postępowanie w tej sprawie zwracają się o pomoc do osób, które rozpoznają mężczyzn na filmie. W przypadku chęci pomocy w tej sprawie prosimy obywateli o kontakt z zespołem do spraw wykroczeń pod numerem telefonu 61 286 72 67 lub całodobowo z oficerem dyżurnym średzkiej komendy 61 286 72 11 – informuje asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik średzkiej policji.

Za zniszczenie banerów wyborczych grozi mandat do 150 zł, kara grzywny do 5 tys. zł a nawet kara więzienia.

Zgodnie z art. 67 § 1 Kodeksu Wykroczeń: Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny (do 5 tys. złotych).

Jeśli sprawca nie przyjmie mandatu karnego - sprawa kierowana jest do sądu. Jeśli komitet wyborczy oszacuje swoje straty na kwotę ponad 500 zł, to będzie mowa już o przestępstwie, a wtedy grozi nawet kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 3.

► CZYTAJ TAKŻE: Kilkadziesiąt banerów opozycyjnych komitetów wyborczych zostało pociętych. Sprawą zajmuje się policja

 

Media

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl