Brzezie: Historia warta odkrycia Fot. Mateusz Czaplicki

Brzezie: Historia warta odkrycia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeziu obecnie jest w trakcie realizacji projektu „Historia, która łączy i inspiruje”. Jego zakończenie planowane jest pod koniec listopada.

W piątek, 27 września w szkole podstawowej w Starkówcu Piątkowskim odbyło się spotkanie okolicznościowe. Można było zapoznać się z dawnymi kronikami szkolnymi i obejrzeć liczne archiwalne fotografie. W biesiadzie historycznej wzięło udział ponad 70 osób.

W ramach projektu powstanie okolicznościowy kalendarz na 2020 rok, w którym będzie można zobaczyć pamiątki z historii miejscowości i dowiedzieć się kilku historycznych ciekawostek na temat jej przeszł-ści, która sięga czasów jagiellońskich. Ponadto w sołectwie zostaną również zamontowane trzy banery.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi uzyskanemu w ramach konkursu „Działaj lokalnie” zorganizowanego przez LGD Lider Zielonej Wielkopolski. Sołtys Paweł Ławniczak nie wyklucza w następnych latach przygotowania i wydania bardziej obszernej publikacji na temat historii miejscowości.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA