×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Wpadli po kradzieży płytek z budowy

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mieszkańcy Środy skradli z budowy 25 kartonów płytek gresowych. Policjanci odzyskali cały skradziony materiał wykończeniowy. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci ze Środy otrzymali zgłoszenie o kradzieży do jakiej doszło na jednej z budów na terenie miasta. - O kryminalnym incydencie zawiadamiał stróżów prawa kierownik inwestycji. Wskazywał, że otrzymał od sąsiada z przyległego terenu informację, że dwóch mężczyzn zapakowało 25 kartonów gresu z budowy i odjechało w nieznanym kierunku. W trakcie załadunku sąsiad pytał wprawdzie o powód zabierania towaru jednak mężczyźni przekonująco twierdzili, że robią to na wyraźne polecenie kierownika. Po czasie okazało się, że żadnego polecenia nie było, kierownik budowy nic nie wie o tej sprawie, a sąsiad został zwyczajnie okłamany przez samych złodziei - informuje asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie.

Kryminalni, który zajęli się wykryciem sprawy po ustaleniu niezbędnych szczegółów zaczęli poszukiwania złodziei. - Śledczy wzięli pod uwagę nie tylko rysopisy sprawców, ale też pojazd, którym poruszali się przestępcy. Policjanci odnaleźli właściciela auta, ale wszystko wskazywało na to, że zupełnie nie ma związku z całym zajściem, ponieważ jego samochód od dłuższego czasu pozostaje w naprawie. Detektywi skupili się zatem na samym warsztacie naprawczym. To spowodowało, że dzień po przestępstwie 3 października sprawcy byli już zatrzymani. Odpowiedzialnymi za kradzież okazali się: znajomy właściciela warsztatu samochodowego oraz jego kolega. 29 i 28-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie - dodaje Kwietniewska.

Policjanci odzyskali cały skradziony materiał wykończeniowy. Skradziony gres wrócił do prawowitego właściciela. Mieszkańcy Środy usłyszeli zarzuty związane z przywłaszczeniem cudzej rzeczy. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.