Średzianka pobiła rekord Guinessa Fot. AZS/Uniwersytet Zielonogórski

Średzianka pobiła rekord Guinessa

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Średzianka Dominika Hoft i zielonogórzanka Marlena Pogorzelczyk zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Przez ponad dobę nieprzerwanie grały w boccia.

Próba bicia światowego rekordu Guinnessa na najdłuższy maraton gry w boccia odbyła się 1 i 2 czerwca z inicjatywy Uniwersytetu Zielonogórskiego. W przedsięwzięciu wzięły udział średzianka Dominika Hoft i Marlena Pogorzelczyk z Zielonej Góry. Grały one w boccia nieprzerwanie przez 25 godzin i 1 minutę. Ustanowiony rekord został właśnie zatwierdzony przez londyńskie Biuro Rekordów Guinnessa.

Dominika Hoft studiuje pedagogikę na poznańskim UAM. Działa w sekcji sportowej studentów z niepełnosprawnościami. W ciągu roku przygotowuje się do Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w wielu dyscyplinach, takich jak: bowling, pływanie, szachy czy tenis stołowy.

Boccia to sportowa dyscyplina wywodząca od włoskiej gry w bule. W 1992 r. zawody po raz pierwszy rozegrano na igrzyskach paraolimpijskich w Barcelonie. Od tego czasu są stałą dyscypliną paraolimpijską obok innych konkurencji sportowych, uprawianych na wózkach.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA