W poniedziałek obowiązywać będzie świąteczny (niedzielny) rozkład jazdy W poniedziałek obowiązywać będzie świąteczny (niedzielny) rozkład jazdy Fot. Janusz Ludwiczak

Środa: Świąteczny informator

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

11 listopada przypada Święto Niepodległości. Poniedziałek jest również dniem wolnym od pracy. Przedstawiamy szczegółowy informator o dyżurnych aptekach, funkcjonowaniu komunikacji i ciekawych wydarzeniach w Środzie.

Gdy coś boli - apteki
W Święto Niepodległości w godz. od 9:00 do 13:00 i od 14:00 do 20:00 oraz w porze nocnej między 20:00 a 6:00 pełnić będzie apteka „Pod Orłem” na Starym Rynku 2.

Zabrakło chleba lub soku - czynne sklepy
Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w najważniejsze święta państwowe i kościelne większość sklepów będzie zamknięta. Zakupy można zrobić jednak w niektórych sklepach. W tym przypadku handlować mogą właściciele sklepów i ich rodziny lub osoby nie zatrudnione na etat. Zakaz handlu nie dotyczy też stacji paliw.

Komunikacja
W poniedziałek średzka komunikacja funkcjonować będzie według niedzielnego rozkładu jazdy. Nie są planowane zmiany w kursowaniu. Tak jak w niedzielę będą jeździć również pociągi Kolei Wielkopolskich.

Co będzie się działo?
Średzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się mszą świętą, która o godz. 10:00 zostanie odprawiona w kolegiacie. Po niej przemarsz i uroczystość patriotyczna pod pomnikiem gen. Jana Henryka Dąbrowskiego oraz uroczyste pasowanie klas wojskowych. Z kolei popołudniu, o godz. 16:00 na średzkim Starym Rynku Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na koncert „Śpiewamy o wolności”.

Ciekawie zapowiadają się również obchody 11 listopada w powiecie. I tak w niedzielę w Sulęcinku odbędzie się pokaz fechtunku w wykonaniu 15. Pułku Ułanów Wielkopolskich, zaś w Nowym Mieście zaplanowano Marsz Niepodległości. Zaniemyśl uczci 101-lecie niepodległości rowerowo, zaś Pięczkowo zaprasza na military show.

► CZYTAJ TAKŻE: Rogale w cukierniach. Certyfikowane i nie tylko

► CZYTAJ TAKŻE: Na weekend i nie tylko: Co? Gdzie? Kiedy?

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.