Burmistrz W. Ziętkowski wraz z Przewodniczącym Zespołu Interdyscyplinarnego J. Kowalskim wręczyli uczniom podziękowania oraz upominki. Burmistrz W. Ziętkowski wraz z Przewodniczącym Zespołu Interdyscyplinarnego J. Kowalskim wręczyli uczniom podziękowania oraz upominki.

Przemocy mówią "nie"!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy podsumował kolejny rok pracy. W tym roku zespół zwrócił uwagę na akcję przeciw przemocy, jaką przeprowadzili uczniowie „Keglika”.

Pomysłodawca wspólnego spotkania, Wojciech Stalec, podkreślił wrażliwość, kreatywność i zaangażowanie uczniów. Stwierdził, że warto promować takie postawy, bo to od tych młodych ludzi (jak i każdego z nas) zależy, czy będziemy tolerować przemoc i milczeć w jej obliczu, czy też zdobędziemy się na odwagę, żeby jej przeciwdziałać.
Przedstawiciele „Keglika” w ramach realizowanego projektu – w którym jednym z działań było włącznie się do ogólnoświatowej akcji mającej na celu przeciwdziałanie przemocy ze względu na płeć – zaprezentowali swoje prace za pomocą filmu profilaktycznego (Adam Ciesielski), ulotki informacyjnej (Julia Bartkowiak, Maria Zielińska) i zdjęć z happeningu przeprowadzonego na ulicach Środy (Gabriela Rogacka, Kornelia Pereć).

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.