Środa: Ze stypendiami od marszałka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sara Neumann i Wojciech Marok, lekkoatleci Orkanu Środa, otrzymali stypendia sportowe od marszałka Marka Woźniaka.

Przypomnijmy, że oboje są medalistami tegorocznych Mistrzostw Europy do lat 20 w szwedzkim Boras. Sara zdobyła brązowy medal w sztafecie 4 x 400 metrów, natomiast Wojtek uzyskał srebro w pchnięciu kulą. Łącznie nagrodzono 65 sportowców. Każdy z nich otrzyma stypendium w wysokości 400-600 zł. Pieniądze będą wypłacane przez okres 12 miesięcy, a dokładnie od 1 września do 31 sierpnia.

– Mają Państwo talent i zapał do pracy, jest więc szansa na zdobycie najważniejszych sportowych trofeów w przyszłości. Cieszę się, że udało nam się zbudować system wsparcia, który potrafi precyzyjnie wyselekcjonować tych najlepszych stypendystów. Oprócz tego staramy się też konsekwentnie rozwijać bazę sportową i pomagać finansowo w organizacji najważniejszych wydarzeń w tej dziedzinie w Wielkopolsce. Dokładamy wszelkich starań, by w naszym regionie tworzyć przyjazny uprawianiu sportu klimat – mówił marszałek Marek Woźniak.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.