Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Podczas wigilii zebrani wspólnie śpiewali kolędy. Podczas wigilii zebrani wspólnie śpiewali kolędy.

Wigilia kombatantów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Członkowie średzkiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym w Izbie Pamięci Żołnierzy II Wojny Światowej w Gimnazjum nr 1.

Uroczystości odbyły się w sali wypełnionej eksponatami i pamiątkami żołnierzy pochodzących z Ziemi Średzkiej. Rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru. Następnie kpt. Jarosław Wietlicki powitał zgromadzonych oraz podziękował za okazywane wsparcie i pomoc dyrektor Jadwidze Wieland, burmistrzowi Wojciechowi Ziętkowskiemu, sekretarzowi powiatu Bartoszowi Wielińskiemu i ks. Lechowi Otcie.
Po krótkim wstępie zaproszono wszystkich do obejrzenia przedstawienia artystycznego wykonanego przez młodzież szkolną. Uczniowie pięknym śpiewem wprawili obecnych w nastrój świąteczny, a zgromadzeni dołączali do śpiewanych kolęd. Ks. Otta odmówił modlitwę i życzył wszystkim błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, po czym rozpoczął łamanie się opłatkiem. Uczniowie zadbali także o pyszne potrawy wigilijne.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.