×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Znamy szczegóły średzkiego sylwestra! Fot. Urząd Miejski w Środzie Wlkp. / archiwum

Znamy szczegóły średzkiego sylwestra!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzianie będą mogli powitać 2020 rok na Starym Rynku. Sylwestrowa zabawa rozpocznie się o godz. 22:30 i potrwa trzy godziny. A co dla mieszkańców przygotowuje miasto?

Do Sylwestra pozostało nieco ponad trzy tygodnie. Jak dowiedział się „Głos Powiatu Średzkiego” program będzie podobny do tego z ubiegłego roku. Stary Rynek ma znów zamienić się w dyskotekowy parkiet. Zabawa taneczna z DJ rozpocznie się 31 grudnia o godz. 22:30.

– Będzie DJ. Prowadzimy jeszcze ostatnie rozmowy z artystami. O północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Oprócz tego przygotujemy konkurs „Czysty Rynek”. Akcja polegać będzie na tym, że mieszkańcy, którzy podczas i po zakończeniu imprezy posprzątają Stary Rynek otrzymają numerki. Następnie rozlosujemy nagrody – powiedział Mateusz Ślebioda z Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Środzie.

W tym roku również mają być fajerwerki. Przed poprzednim Sylwestrem pojawiały się głosy, że miasto powinno zrezygnować z pokazu sztucznych ogni z uwagę na głosy właścicieli zwierząt.

"Burmistrz Piotr Mieloch nie zrezygnuje z pokazu sztucznych ogni. Podejmując tę decyzję brał pod uwagę głosy zarówno właścicieli zwierząt, mówiące o rezygnacji z pokazu fajerwerków w Sylwestra, jak i tych osób, według których tradycja sylwestrowa powinna zostać podtrzymana. Zważając jednak na opinię części mieszkańców, zastosowane zostaną ognie o zmniejszonym efekcie hukowym. Podstawą tegorocznego pokazu fajerwerków będą zatem efekty wizualne. W ten sposób burmistrz chce zminimalizować stres wywoływany głośnymi hukami u czworonogów" – informował w zeszłym roku średzki magistrat.

Mieszkańcy miasta i gminy Środa mogli nieodpłatnie otrzymać tabletki wyciszające dla psów i kotów, po okazaniu książeczki zdrowia czworonoga. Czy tak będzie również w tym roku?

Tegoroczna sylwestrowo-noworoczna zabawa potrwa do ok. godz. 1:30.
Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.