×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Święty Mikołaj przyjechał do Środy! [zdjęcia]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rynek był niemal wypełniony po brzegi. To najlepszy dowód na to, że dzieci oczekiwały przybycia Świętego Mikołaja. A stało się to właśnie w Mikołajki, czyli w piątek 6 grudnia.

Wydarzenie rozpoczęło się od występu chóru działającego przy średzkim ośrodku kultury. Najmłodsi mieli okazję zaśpiewać liczne kilka świątecznych przebojów, takich jak: „A kto wie czy rogiem”, „Świeć gwiazdeczko, świeć”, „Zaśnieżone miasta” czy „Merry Christmas Everyone”. Później przyszedł czas na animatorów z Filharmonii Pomysłów, którzy zainscenizowali spektakl z wykonywaniem porządków przez przybyciem Świętego Mikołaja. Występ był przeplatany tanecznymi występami. Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród przybyłych na średzki rynek – i to niekoniecznie dzieci – cieszyła się samba wykonana przez trzy tancerki z elementami wystroju słynnego karnawału w Rio de Janeiro.

Podczas występu animatorów pod sceną pojawił się też sztuczny śnieg. Niemal natychmiast zjawiła się grupka dzieci, która nie kryła swojego zadowolenia. Gdy już wszystko było gotowe, wtedy był już odpowiedni czas na świąteczną paradę. Na jej czele widać było szczudlarzy, a nieco dalej na skuterze wjechał Święty Mikołaj wspólnie z burmistrzem Piotrem Mielochem. Nie zabrakło też etyliniarzy, którzy stali się częścią mikołajkowej świty i chętnie częstowali słodyczami. Ostatnim elementem wspólnej zabawy było odpalenie światełek na choince. Włodarzowi miasta towarzyszył Franek i to właśnie on dokonał rozświetlenia świątecznego drzewka.

Galeria

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.