×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Pojawiły się nowe nasadzenia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W listopadzie w kilku miejscach na terenie Środy pojawiły się nowe nasadzenia. Zakład Gospodarki Komunalnej podsumował ostatnie wykonane prace.

Pierwszym z rejonów nasadzeń dokonanych przez pracowników ZGK była ul. Czerwonego Krzyża. Tam posadzono: 12 klonów polnych w odmianie kolumnowej, 750 róż kwitnących na żółto i 60 krzewów berberysu. Kolejnym obszarem działań był teren przed i za Kupcem Średzkim. W tym miejscu pojawiło się łącznie 20 drzew: 14 klonów czerwonych, 4 lipy drobnolistne w odmianie, 2 graby pospolite w odmianie kolumnowej oraz 600 krzewów irgi błyszczącej.

Nie zapomniano też o terenie znajdującym się przy ul. Przecznica. Tam znalazło się kolejnych 19 drzew: 15 jarząbów w odmianie kolumnowej oraz 4 platany w odmianie kulistej, a także 200 róż, 85 jałowców, 37 berberysów i 35 tawuł. Ponadto ze środków Zakładu Gospodarki Komunalnej w ostatnim czasie zakupiono 10 domków dla jeży. Pojawiły się one na terenie czterech parków: Łazienki, Łabędzie, Starościński i Planty.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.