GPŚ - Usługi graficzne

Środa: Deklaracje do zmiany?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 1 stycznia 2020 r. weszły w życie zmienione stawki za wywóz odpadów i zmiany w sposobie segregacji śmieci. Pojawiły się też pytania o dotychczas obowiązujące deklaracje.

Na naszą skrzynkę redakcyjną napisał jeden z czytelników, który miał wątpliwości, czy deklaracje śmieciowe z ubiegłego roku nadal są ważne. - Słyszałem, że trzeba zgłaszać w gminie, że dana rodzina będzie segregować śmieci. W innym wypadku koszty za śmieci wzrosną i to bardzo wysoko. Czy te informacje są choć po części prawdą? - czytamy w wiadomości.

W oficjalnych pismach, które w ubiegłym roku zostały wysłane do mieszkańców pojawiła się informacje, że „aby zacząć segregować odpady komunalne należy w pierwszym kroku dokonać zmiany deklaracji o gospodarowaniu odpadami komunalnymi”. Aby tego dokonać należy zgłosić się do siedziby Urzędu Miejskiego, a dokładnie do pokoju nr 223. Co istotne, w przypadku braku korekty wspomnianej deklaracji, może zostać zaliczona wyższa stawka za odbiór odpadów.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ