GPŚ - Usługi graficzne

Środa: Prawie bez mandatów za palenie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od kilku miesięcy trwa sezon grzewczy, który zawsze powoduje kontrowersje wśród części mieszkańców. Tym razem jest podobnie, również pojawiają się wątpliwości.

Na naszej skrzynce redakcyjnej pojawiła się wiadomość, w której jedna z mieszkanek zwracała uwagę na duży poziom zadymienia na niektórych średzkich osiedlach. Miała wątpliwości, czy na pewno średzianie rozpalają piece we właściwy sposób, używając dozwolonych materiałów.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Dariuszem Czubajem, komendantem straży miejskiej. To właśnie ta instytucja ma prawo kontrolować posiadłości oraz wystawiać mandaty, nawet w kwocie 500 zł. Jak przyznał komendant, w sezonie grzewczym sporadycznie zdarzają się kontrole, które kończą się postępowaniem mandatowym. W ubiegłym roku doszło łącznie do wystawienia 10 mandatów, z czego niektóre z nich zostały wystawione w okresie letnim.

Dodajmy też, że w uzasadnionych przypadkach spalania niedozwolonych materiałów należy poinformować o tym fakcie strażników miejskich pod nr tel. 61 286 77 50 lub 604 471 282.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ