GPŚ - Usługi graficzne

Środa: Nie był chętny do segregacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mimo obowiązkowej segregacji nadal pojawiają się osoby, które chcą nielegalnie pozbyć śmieci na własną rękę. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w minionym tygodniu.

Fotografia z odpadami pojawiła się kilka dni temu na facebookowej grupie „Mieszkańcy Powiatu Średzkiego”. - Pan podejrzany o pozostawienie śmieci proszony o posprzątanie. Wyjechał Pan prosto na kamery, więc ustalenie Pana danych to kwestia czasu – czytamy w wiadomości opublikowanej na wspomnianej grupie dyskusyjnej.

Przypomnijmy, że wszystkie odpady, których nie da się posegregować, należy umieścić w koszu na odpady zmieszane przy własnej posesji. Z kolei w przypadku większej ilości zbędnych odpadów należy udać się do Punktu Selektywnego Zbiórki Odpadów przy ul. Kilińskiego. Dodajmy również, że za nielegalne pozbywanie się odpadów można otrzymać mandat w wysokości 500 zł. Takimi wykroczeniami zajmuje się Straż Miejska. To właśnie do tej instytucji należy zgłaszać wszystkie tego typu wykroczenia (tel. 61 286 77 50 lub 604 471 282).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ