GPŚ - Usługi graficzne

Środa: Wycinka drzew przy szpitalu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W przyszpitalnym parku na początku tygodnia wycięto kilka drzew. Rośliny zostały przeznaczone do wycinki ze względu na ich niezbyt dobry stan.

Drzewo były częściowo obumarłe, a niektóre posiadały rozwidlenie konarów konstrukcyjnych. Stanowiły istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jak informuje średzki szpital, wiosną w ich miejsce posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Ma to nastąpić w ramach projektu Średzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019 - "Zielona Środa - posadzenie nowych drzew na terenie miasta".

Sprawa wzbudziła kontrowersje na grupie „Mieszkańcy Powiatu Średzkiego”. Internauci mieli wątpliwości, czy sadzenie nowych drzew powinno odbywać się w ramach wspomnianego budżetu obywatelskiego. Ponadto pojawiły się sugestie, że w ciągu ostatnich trzech lat doszło do wycinki obumarłych drzew. - Wszystkie wycinane drzewa są obumarłe i zagrażają bezpieczeństwu. Potwierdza to pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do którego szpital musiał się zgłosić. W przeciągu ostatnich trzech lat nie odbyła się żadna wycinka na terenie szpitala – napisał radny Daniel Rydian na wspomnianej grupie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ