Jak co roku średzcy dygnitarze wcielili się w biblijne role. Jak co roku średzcy dygnitarze wcielili się w biblijne role.

Tłumy na orszaku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiejsze popołudnie w Środzie minęło pod znakiem Orszaku Trzech Króli. Tegoroczny orszak odnotował sporą frekwencję. Najprawdopodobniej największą w swojej średzkiej historii.

Licznie zgromadzeni w orszaku średzianie przemaszerowali od kościoła Św. Józefa na Stary Rynek i ostatecznie do średzkiego Betlejem, czyli stajenki znajdującej się przy Kolegiacie.

Przed rozpoczęciem tego widowiska młodzież rozdawała dzieciom papierowe korony, oraz orszakowe naklejki. To wszystko w połączeniu ze strojami aktorów i całą oprawą techniczną sprawiło, że orszak jak co roku był bardzo widowiskowy i wzbudzał spore zainteresowanie.

W tym roku orszak zgromadził bardzo dużo wiernych. Oprócz odgrywanych scen przez średzkich dygnitarzy pod kościołem św.Józefa, na Starym Rynku i w stajence, śpiewano przez cały czas kolędy i w radosny sposób pokazywano swoją wiarę.

Więcej o wydarzeniu w najbliższym wydaniu gazety.

Media

Fragment przemarszu oraz scenka na Starym Rynku.

Galeria

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.