×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

"Witaj maj, trzeci maj". Uroczystość NMP Królowej Polski i 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się w średzkiej kolegiacie od mszy św. za ojczyznę. Po niej przemaszerowano pod pomnik J.H. Dąbrowskiego, by tam złożyć wiązanki kwiatów.

Mszy w koncelebrze z proboszczem ks. Januszem Śmiglem przewodniczył przyjaciel Środy i pracownik Kurii Metropolitarnej w Poznaniu, ks. Krystian Sammler.
– Uroczystość 3 maja kieruje nasze myśli ku Jasnej Górze. Stajemy przed cudownym wizerunkiem Matki i Królowej, świadomi wielkiej obecności Maryi w historii naszej ojczyzny, i pragniemy prosić przez ręce Matki i Królowej Dobrego Boga o błogosławieństwo i wszelką pomyślność dla najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Prosimy Boga o jedność i zgodę w narodzie. Bez tego nie będziemy twórczy w myśleniu i działaniu. Wołamy o Polskę sprawiedliwą i wielką, prosząc zwłaszcza za młode pokolenie Polek i Polaków – powiedział ks. Krystian.
Po mszy uczestnicy w towarzystwie pocztów sztandarowych i orkiestry dętej przemaszerowali pod pomnik gen. J.H. Dąbrowskiego. Po części artystycznej dzieci z Przedszkola „Hałabała” oraz po podniosłym przemówieniu burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego, delegacje władz miasta i powiatu, służb mundurowych, organizacji pozarządowych, szpitala, przedsiębiorstw, szkół i przedszkoli oraz harcerze złożyły wiązanki kwiatów.
Przypomnijmy, że Konstytucję 3 Maja – pierwszą konstytucję w Europie, a drugą na świecie – uchwalono w 1791 r. jako ustawę regulującą ustrój prawny w Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Galeria

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.