Wydrukuj tę stronę
Wystawa makiet w sali sportowej CSiR potrwa do niedzieli. Wystawa makiet w sali sportowej CSiR potrwa do niedzieli.

Trwają Spotkania Wąskotorowe: wystawa makiet i kursy baną [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od piątku do niedzieli w Środzie potrwają w Środzie V Spotkania Wąskotorowe. W ramach wydarzenia w hali CSiR można już podziwiać wystawę modeli wąskotorowych, a w sobotę i niedzielę wziąć udział w przejazdach kolejką wąskotorową na trasie Środa Miasto – Zaniemyśl – Środa Miasto.

Podobnie jak pierwsza edycja Spotkań Wąskotorowych, również piąta odbywa się w naszym mieście. Rozpoczęła się w piątek, gdy w godz. 15:00-17:00 w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji podziwiać można wystawę modeli wąskotorowych. Dla mieszkańców naszego miasta będzie ona również dostępna w sobotę w godz. 10:00-16:30 oraz w niedzielę w godz. 10:00-14:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Ponadto w sobotę i niedzielę odbywać się będą ogólnodostępne kursy pociągów prowadzonych parowozem Px48-1756. Ze Środy do Zaniemyśla kursować będą w godz. 10:00, 14:00 i 18:00, a z Zaniemyśla do Środy w godz. 12:00, 16:00 i 20:00. Bilety dostępne będą w pociągu u drużyny konduktorskiej.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl