Wydrukuj tę stronę
Z terenu zagospodarowanego przez pobliską firmę mają prawo korzystać wszyscy mieszkańcy. Z terenu zagospodarowanego przez pobliską firmę mają prawo korzystać wszyscy mieszkańcy.

Teren nie dla wszystkich?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Z prośbą o interwencję zgłosiła się do naszej redakcji mieszkanka Środy. Tym razem chodzi o kawałek terenu przy ulicy Berwińskiego, który według niej został nielegalnie zagarnięty przez właścicieli pobliskiej firmy.

– Zaparkowałam ostatnio tam auto. Niestety, po chwili zostałam ściągnięta z zajęć w kubie fitness, który mieści się niedaleko tej zatoczki. Okazało się, że firma mieszcząca się obok wysypała sobie kamienie na tym terenie i twierdzi, że to jest parking dla jej pracowników – opowiada sytuację sprzed kilku dni średzianka. Według niej zatoczki pilnuje osoba z owej firmy i wyrzuca kierowców, którzy tam zaparkowali. I to pomimo że firma jest już pusta w godzinach popołudniowych. – Nie chce mi się wierzyć, że zatoczka ze słupem elektrycznym przy Zarządzie Dróg Powiatowych jest własnością prywatnej firmy – wątpi mieszkanka.
Postanowiliśmy to sprawdzić. Naczelnik Wydziału Inwestycji, Michał Orłowski, potwierdził, że gmina udzieliła firmie zgody na zagospodarowanie i użytkowanie tego miejsca jako parkingu dla pracowników. Teren jednak nadal należy do miasta, a pobliska firma nie ma prawa ograniczać możliwości korzystania z niego innym mieszkańcom.
Wątpliwa jest także prawidłowość tabliczki mówiącej, że to miejsce jest miejscem parkingowym dla pracowników firmy. Sugeruje ona, że teren jest prywatny.
Wysłaliśmy zapytanie odnośnie zaistniałej sytuacji do przedstawicieli firmy. Niestety, do dnia zamykania aktualnego numeru „Głosu” nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl