×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Latarnie nie świecą się na Starym Rynku i na kilku poblisich uliczkach, gdy tymczasem na Kilińskiego latarnie oświetlają drogę za dnia Latarnie nie świecą się na Starym Rynku i na kilku poblisich uliczkach, gdy tymczasem na Kilińskiego latarnie oświetlają drogę za dnia Fot. Anna Jamielucha, Anna Ant-Lew

Środa: Wiele latarni nie świeci się, gdy jest ciemno

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ciemności panują na Starym Rynku i kilku pobliskich uliczkach, gdy tymczasem latarnie na części ulicy Kilińskiego potrafią się świecić w ciągu dnia. Od kilku dni mieszkańcy informują nas o awariach ulicznego oświetlenia. Jak przekonuje Michał Orłowski ze średzkiego ratusza powodem takiej sytuacji może być przestawienie zegarów, sterujących oświetleniem.

– Od kilku dni nie świecą się światła latarnia na ulicy Kilińskiego, Starym Rynku i Dąbrowskiego. Czy miasto oszczędza na bezpieczeństwie? – pisze do nas Anna Jamielucha.

– Jest godz. 11:00, a lampy nadal się świecą w ciągu dnia, tylko po co? Tak jest od kilku dni niemalże codziennie. A ponoć miasto nie ma pieniędzy – alarmuje Anna Ant-Lew.

Kolejna sytuacja ma miejsce przy drodze prowadzącej z os. Jagiellońskiego na średzki dworzec kolejowy.
– Droga wieczorem lub o poranku, gdy jest jeszcze ciemni wzbudza strach bo dojechać do szkoły. Przy drodze jest kilka lamp, ale nie oświetlają. Jak tu czuć się bezpiecznie, a co jeśli jakiś obcy mężczyzna zrobi krzywdę jakieś kobiecie? – wskazuje Armada Mikołajczak.

W tej sprawie skontaktowaliśmy ze średzkim magistratem.
– Po dużych wiatrach przestawiają nam się zegary astronomiczne, sterujące oświetlenie, to może być powodem awarii, że latarnie nie świecą się w takim czasie, w którym powinny. Wszelkie sygnały o awariach należy zgłaszać do Urzędu Miasta. Oświetleniem zajmują się administratorzy sieci, m.in. Enea – tłumaczy Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Środzie Wlkp.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.