Takie ogłoszenia przyczepiono do średzkich drzew. Takie ogłoszenia przyczepiono do średzkich drzew.

Nie po to są drzewa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich dniach na terenie Środy wiele drzew zostało „oznaczonych”. Nie jest to jednak oznaczenie, jakie leśnicy bądź służby komunalne stosują do zaznaczenia drzewa przeznaczonego na wycinkę. O co więc chodzi?

„Skup poroża. Jeleń, daniel. Najwyższe ceny” – taką informację wraz z numerem telefonu i adresem strony internetowej przedstawiają kartki przyczepione zszywkami tapicerskimi do średzkich drzew. Mimo że wieszanie ulotek, plakatów i reklam na drzewach, szczególnie za pomocą takiej metody, jest ewidentnym niszczeniem środowiska, ktoś zaryzykował.

– Sama przyzwoitość ludzka powinna już zakazywać wieszania w ten sposób ogłoszeń na drzewach, jednocześnie je uszkadzając – komentuje Iwona Nagórko-Czwojdrak z ZGK.

Na stronie www.skuprogow.pl możemy obejrzeć szeroką ofertę przedsiębiorstwa z Wielkopolski, która obok najwyższych cen oferuje nawet gratis odbiór poroża od sprzedającego. Szkoda, że wydająca się dość dobrze prosperować firma nie może zainwestować w legalną reklamę, nieszkodzącą środowisku.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Szkoła Podstawowa Specjalna