Jak przekonać mieszkańców, że sprzątanie po swoim psie to nie wstyd? Jak przekonać mieszkańców, że sprzątanie po swoim psie to nie wstyd?

"Pola minowe" w Środzie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Temat sprzątania po swoich pupilach poruszany był już kilkakrotnie na łamach naszej gazety. Niestety, na niewiele się to zdało. Średzianie nadal nie mają nawyku zbierania odchodów po swoich czworonogach, a pozostałym mieszkańcom kończy się już cierpliwość. Jak można temu zaradzić?

„Proszę o pomoc i nagłośnienie sprawy niesprzątania przez ludzi po swoich pupilach. Część ulicy Kosynierów, po obu stronach chodnika, jest praktycznie cała w psich odchodach. Nie ma jak iść z dziećmi na spacer. Straż miejska lub policja powinny się tym zająć. Dać kilka mandatów, może coś by się zmieniło” – napisała na redakcyjną pocztę średzianka. I nie są to pojedyncze głosy mieszkańców. „Ostatnio syn dostał ode mnie burę za bawienie się na parkingu pod blokiem, zamiast na pobliskim placu zabaw, na co odpowiedział mi ze smutną miną, że tam są same psie miny i butelki” – opowiada inna mieszkanka Środy.

Jak przekonać mieszkańców, że sprzątanie po swoim psie to nie wstyd? Z pewnością właścicielom czworonogów także zdarzyło się wdepnąć w coś nieprzyjemnego. Dlaczego więc nie ułatwić sobie i innym życia, podnosząc „kupkę”?

– Mam psa od wielu lat i sprzątam po nim. W kieszeni każdej kurtki noszę zawsze worek foliowy. Nie widzę w tym nic wstydliwego i nieprzyjemnego. Faktem jest jednak, że w niektórych częściach miasta jest tak mało śmietników, że czasami muszę maszerować nawet 15 minut z „pachnącą” paczuszką w ręce – opowiada o swoich spostrzeżeniach, średzianka.

Nowy komendant straży miejskiej zapowiedział m.in., że zwróci uwagę na problem sprzątania po pupilach. Kary nie są małe, bo straż miejska za niesprzątanie po psie ma prawo ukarać jego właściciela mandatem w wysokości od 20 do nawet 500 zł. Może strach przed karą przekona niektórych do utrzymywania porządku? Może to jest jedyny sposób na czystsze place zabaw i chodniki?

Problem jest z pewnością spory. Środa to miasto zadbane i ładne, jednak spacerowanie jej ulicami staje coraz mniej przyjemne.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Kijewo: Nie ma chętnych na biurowiec
Powiat: Gdzie można się wykąpać?
Koronawirus: Stan na dzień 6 sierpnia
Środa: Miasto kupi pojazdy elektryczne?
Powiat: Ilu mieszkańców zarobiło miliony?