Kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że ścieżka rowerowa wiodąca wokół średzkiego jeziora „leży” na terenach prywatnych. Teraz wiadomo również, że ciąg pieszo-rowerowy nie otrzymał…
W ostatnich dniach w pobliżu ul. Kórnickiej przy Bagnach Średzkich pojawiła się drewniana altana. Będzie to jeden z elementów punktu widokowego dla mieszkańców i turystów.
Teren na skrzyżowaniu ul. Lipowej i Niedziałkowskiego zostanie zagospodarowany na potrzeby nowego skweru. Właśnie trwają niezbędne prace projektowe.
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs na zagospodarowanie kompleksu pałacowego w Winnej Górze. Stało się to kilka miesięcy po otwarciu muzeum.
Zakończyła się seria kilku spotkań konsultacyjnych w sprawie przebiegu budowy drogi ekspresowej S11. Po mieszkańcach gmin Zaniemyśl, Nowe Miasto i Krzykosy, swoją opinię wyrazili też…
Boisko wielofunkcyjne w Dębiczu stało się kolejnym elementem miejsca rekreacji, z którego skorzystają mieszkańcy sołectwa.
Zakończyła się budowa pierwszego etapu chodnika w Babinie.
Prawdopodobnie na początku czerwca będzie można całkowicie korzystać z nowego parku, który jest budowany na średzkich Łazienkach w pobliżu jeziora.