Czy tej zimy będzie można poszusować na Górce Wojtaszaka? Czy tej zimy będzie można poszusować na Górce Wojtaszaka?

Czy tej zimy poszusujemy?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wiele na to wskazuje, że w tym roku uda się oficjalnie rozpocząć sezon narciarski w naszym mieście. Gmina już przygotowuje się do stworzenia odpowiednich warunków do szusowania na Górce Wojtaszaka.

W ubiegłym roku urzędnicy robili wszystko co w ich mocy, aby Górka Wojtaszaka zaczęła funkcjonować z myślą o miłośnikach białego szaleństwa. Z myślą o tym zakupiono armatkę śnieżną. Zaznaczano wówczas, że aby ona działała, potrzebne są odpowiednie warunki atmosferyczne (czyli temperatura poniżej 0 st. Celsjusza). Mimo kilku zimnych tygodni nie udało się rozpocząć sezonu, ponieważ pojawił się problem z wciągnięciem armatki na szczyt górki.

W tym roku prace związane z funkcjonowaniem górki już się rozpoczęły. Gmina zakupiła ratrak śnieżny, który ma pomóc w utrzymaniu stoku. Jak wyjaśnia Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień z Urzędu Miasta, kilkuletni sprzęt udało się kupić po okazyjnej cenie, ponieważ kosztował 45 tys. zł, natomiast nowy kosztuje około miliona złotych.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy