W Środzie powstanie nowy teren rekreacyjny. W Środzie powstanie nowy teren rekreacyjny.

Rusza budowa parku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Gminy na początku września rozstrzygnął przetarg na budowę terenu rekreacyjnego w pobliżu ul. Dmowskiego, Spacerowej i Plażowej. Pierwsze prace w tym miejscu już zostały wykonane.

Po ogłoszeniu przetargu i wpłynięciu ofert okazało się, że propozycje złożone przez zainteresowane firmy przekroczyły zaplanowany przez urzędników budżet. Gmina nie chciała jednak stracić dofinansowania do inwestycji, więc postanowiono do prac dołożyć, dzięki czemu wyłoniono wykonawców.

Jak wyjaśnia Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień z Urzędu Gminy, wszystkie prace, które miały zostać wykonane w tym roku, już zrealizowano. Mowa tu o wyrównaniu terenu oraz o zasianiu trawy. Kolejne plany (polegające m.in. na posadzeniu ponad 150 drzew, krzewów i bylin) mają być realizowane dopiero w przyszłym roku, kiedy pozwolą na to warunki pogodowe. Do tego czasu posiana niedawno trawa ma już urosnąć.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.