W Środzie powstało kolejne patriotyczne dzieło. W Środzie powstało kolejne patriotyczne dzieło.

Patriotyczne dzieło

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Kolejny mural z motywami patriotycznymi można podziwiać w Środzie. Gdzie powstało nowe malowidło?

Obok istniejącego od kilku tygodni muralu przy wieży ciśnień i skończonego niedawno muralu naprzeciw pl. Armii Poznań, kolejne dzieło o tematyce patriotycznej powstało na murze sąsiadującym z parkingiem przy ul. Westerplatte. Mural na betonowym ogrodzeniu budynku banku na zlecenie powiatu średzkiego wykonał doświadczony już w takich dziełach plastyk – Przemysław Zalesiński.
Każde przęsło płotu zawiera portret jednego z „ojców” odzyskania niepodległości w 1918 roku przez Rzeczpospolitą  (od generała Andersa po marszałka Piłsudskiego) wraz z krótką notką biograficzną. Kolorystyka składa się z barw narodowych: bieli i czerwieni oraz odcieni szarości. Projekt doskonale eksponuje wartości takie jak duma i pamięć o dokonaniach poprzednich pokoleń w budowaniu niepodległości Polski. Wykonanie muralu to kolejna odsłona obchodów 100-lecia niepodległości Polski w naszym powiecie.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.